Acesta este un tracker vehicular multifuncțional 4G care utilizează tehnologia multi-localizare GPS/BDS/GNSS, suportă deschiderea și închiderea la distanță a ușilor, precum și detectarea stării ușilor, putând fi folosit în finanțarea auto, managementul camioanelor și transportul logistic.
Informații utile privind starea unui vehicul din cadrul unei flote; fiți notificat dacă o ușă este deschisă neașteptat.
Blocarea / deblocarea ușii autoturismului poate fi controlată la distanță prin intermediul platformei (WhatsGPS).
*Accelerare bruscă
*Frânare bruscă
*Virare bruscă
*Coliziune
Poate preveni accidentele rutiere.
Imobilizarea unui vehicul prin întreruperea sursei sale de alimentare/furnizării de combustibil, utilizând un releu instalat.
Actualizare rapidă și ușoară a firmware-ului la distanță.
Detectează în mod continuu starea ACC/igniției vehiculului.
GNSS
| Mod de poziționare | GPS, BDS, GLONASS, Galileo |
| Bandă de poziționare | LI, BI |
| Precizie de poziționare | < 2,5 m CEP |
| Sensibilitate la urmărire | -162 dBm |
| Capturarea sensibilității | -160dBm |
| Timpul de poziționare |
Pornire rapidă medie < 1 s Pornirea rece medie <32 s |
| Dimensiuni antenă | 25 mm × 25 mm × 4 mm |
Comunicare
|
Standardul de comunicare
|
LTE CAT1
|
|
Frecvență de comunicație
|
Versiune GL: LTE-FDD B1/B2/B3/B4/B5/B7/B8/B12/ B13/B18/B19/B20/B25/B26/B28/B66 LTE-TDD B34/B38/B39/B40/B41 GSM 850/900/1800/1900 MHz Versiunea UE: LTE-FDD B1/B3/B5/B7/B8/B20 GSM 900/1800 MHz Versiunea LA: LTE-FDD B1/B2/B3/B4/B5/B7/B8/B28/B66 GSM 850/900/1800/1900 MHz Versiunea pentru China: LTE-FDD B1/B3/B5/B8 LTE-TDD B34/B38/B39/B40/B41 GSM 900/1800 MHz |
|
Puterea maximă de ieșire
|
FDD: 23 dBm ± 2 dBm TDD: 23 dBm ± 2 dBm GSM: 30 dBm ± 2 dBm; 33 ± 2 dBm; |
Funcționare
|
Tensiune de operare
|
9–90 V CC
|
|
Curent de funcționare
|
60mA
|
|
Curent de aşteptare
|
5mA
|
|
Baterie
|
300 mAh
|
|
Capacitate de memorie
|
16 MB + 16 MB
|
|
Indicație LED
|
GPS (albastru), GSM (verde), Alimentare (roșu)
|
|
Fend pentru card
|
Nano SIM
|
FIZIC
| Dimensiuni |
98,5 × 38 × 17 mm
|
|
Greutate
|
71g
|
Mediu
| Temperatură de funcționare | −20 °C ~ +75 °C |
| Umiditate operativă | 10 %–85 % RH |
| Clasificare de Protecție | IP67 |


