Ky është një gjurmues automjetesh shumëfunksional 4G që përdor teknologjinë e shumë-pozicionimit GPS/BDS/GNSS, mbështet hapjen dhe mbylljen e dyerve në distancë dhe zbulimin e statusit të dyerve, dhe mund të përdoret për financimin e makinave, menaxhimin e kamionëve dhe transportin logjistik.
Informacion i dobishëm rreth statusit të një automjeti në flotë; do të informoheni nëse një dyrë hapet papritur.
Mbyllja / Hapja e Dyrës së Automjetit mund të kontrollohet nga largësi përmes platformës (WhatsGPS).
*Shpejtim i rëndë
*Ngadalësim i rëndë
*Kthimi i rëndë në korniza
*Kolisjon
Mund të parandalojnë aksidentet e automjeteve.
Përmes një rele të instaluar, mjeti mund të neutralizohet duke ndërprerë burimin e energjisë ose furnizimin me tjel.
Përditësimi i firmware-s nga larg, shpejt dhe lehtë.
Zbulon vazhdimisht statusin e ACC/ndezjes së mjetit.
GNSS
| Mënyra e pozicionimit | GPS, BDS, GLONASS, Galileo |
| Bandë Pozicionimi | LI, BI |
| Saktësia e Pozicionimit | <2,5 m CEP |
| Sensibiliteti i Gjurmimit | -162 dBm |
| Sensibiliteti i Kapjes | -160dBm |
| Koha e Pozicionimit |
Mesatarisht, nisja e ngrohtë <1 s Mesatarja e nisjes së ftohtë <32 s |
| Dimensionet e Antenës | 25 mm × 25 mm × 4 mm |
Komunikimi
|
Standardi i komunikimit
|
LTE Cat1
|
|
Frekuenca e komunikimit
|
Versioni GL: LTE-FDD B1/B2/B3/B4/B5/B7/B8/B12/ B13/B18/B19/B20/B25/B26/B28/B66 LTE-TDD B34/B38/B39/B40/B41 GSM 850/900/1800/1900 MHz Versioni për BE-në: LTE-FDD B1/B3/B5/B7/B8/B20 GSM 900/1800 MHz Versioni për Amerikën Latine: LTE-FDD B1/B2/B3/B4/B5/B7/B8/B28/B66 GSM 850/900/1800/1900 MHz Versioni për Kinën: LTE-FDD B1/B3/B5/B8 LTE-TDD B34/B38/B39/B40/B41 GSM 900/1800 MHz |
|
Maksimumi fuqi larg
|
FDD: 23 dBm ± 2 dBm TDD: 23 dBm ± 2 dBm GSM: 30 dBm ± 2 dBm; 33 dBm ± 2 dBm; |
Funksionim
|
Tensioni i funksionimit
|
9–90 V DC
|
|
Rrjedhja e lavit
|
60 mA
|
|
Rrymë e Rezervës
|
5mA
|
|
Bateria
|
300mAh
|
|
Kapaciteti i kujtesës
|
16 MB + 16 MB
|
|
Tregues LED
|
GPS (Blu), GSM (Verdhe), Fuqia (E kuqe)
|
|
Vend për kartë
|
Nano SIM
|
FIZIK
| Dimensionet |
98,5 × 38 × 17 mm
|
|
Pesha
|
71g
|
Environtmenti
| Temperatura e Funksionimit | -20 °C ~ +75 °C |
| Lagështia e Operimit | 10%~85% RH |
| Vlera e Mbrojtjes | IP67 |


