V5 Pro este un înregistrator de condus rentabil, echipat cu un modul de comunicare 4G Cat.1 și cu funcție de localizare prin tehnologia GPS și BDS. Înregistratorul V5 Pro are o cameră integrată în rezoluție înaltă 2K, suportă înregistrarea video în timp real, încărcarea pe platformă pentru gestionarea datelor și funcția de notificare prin alarmă în timp real către personalul de management, protejând astfel vehiculele și activele împotriva unor deteriorări suplimentare.
Poziționare în timp real GNSS/LBS, poziționare precisă a vehiculului.
Vehiculele pot fi monitorizate în timp real prin intermediul platformei imediate de localizare.
Actualizare rapidă și ușoară a firmware-ului la distanță.
4G Cat.1, comunicație stabilă, eficientă și convenabilă.
*Accelerare bruscă
*Frânare bruscă
*Virare bruscă
*Coliziune
Poate preveni accidentele rutiere
Detectare în timp real a evenimentelor, cum ar fi coliziunea, bateria descărcată, vibrația anormală etc., și capturarea proactivă de imagini și încărcarea acestora pe platformă.
GNSS
| Mod de poziționare | BDS, GPS, GLONASS, LBS |
| Bandă de poziționare | L1, B1 |
| Precizie de poziționare | < 2,5 m CEP |
| Sensibilitate la urmărire | -162 dBm |
| Capturarea sensibilității | -147 dBm |
| Timpul de poziționare |
Pornire rapidă medie < 1 s Timp mediu de pornire rece <30 s |
Comunicare
| Standardul de comunicare | LTE CAT1 |
| Frecvență de comunicație |
Versiunea pentru China: LTE-FDD: B1/B2/B3/B4/B5/B7/B8/B20/B28 LTE-TDD: B38/B40/B41 Versiune GL: LTE-FDD: B1/B3/B5/B8 LTE-TDD: B38/B39/B40/B41 |
CAMERĂ
| Rezoluția camerei | 2560*1440P |
| Codare video | H.264\/H.265 |
| Codificare imagine | JPEG, 2K |
| codificare audio-video | G711A/AAC |
| Rata de cadre | 1–25 cadre, implicit 25 cadre |
Sistem
| SO | Linux |
| CPU | Nucleu simplu, 1,0 GHz |
| RAM | 64MB |
Funcționare
| Tensiune de operare | 10–36 V CC |
| CARD SIM | Nano SIM |
| Cartă de Memorie | 512GB |
| Înregistrare în zonele de orbire | 604800 |
| Indicație LED | Alimentare (roșu), LTE (albastru), GPS (galben) |
FIZIC
| Dimensiuni | 107 × 82,5 × 39 mm |
| Greutate | 175 g |
Mediu
| Temperatură de funcționare | −20 °C ~ +70 °C |
| Umiditate operativă | 5 %–95 % RH |


