V5 Pro është një regjistrues i lëvizjes me raport kosto-efikasitet, i pajisur me modul komunikimi 4G Cat.1 dhe pozicionim përmes teknologjisë GPS dhe BDS. Regjistruesi V5 Pro ka një kamerë të brendshme me rezolucion 2K, mbështet regjistrimin e videos në kohë reale, ngarkimin e saj në platformë për menaxhimin e të dhënave dhe funksionin e njoftimit të alarmit në kohë reale për personelin e menaxhimit, duke mbrojtur kështu mjetet dhe pasurinë nga dëmtimet shtesë.
Pozicionim në kohë reale GNSS/LBS, pozicionim i saktë i pozitës së mjetit.
Veturat mund të monitorohen në kohë reale përmes platformës së pozicionimit menjëherë.
Përditësimi i firmware-s nga larg, shpejt dhe lehtë.
4G Cat.1, komunikim i qëndrueshëm, i efikas dhe i përshtatshëm.
*Shpejtim i rëndë
*Ngadalësim i rëndë
*Kthimi i rëndë në korniza
*Kolisjon
Mund të parandalojë aksidentet me mjete
Zbulimi në kohë reale i ngjarjeve si kolisjoni, bateria e ulët, vibracioni i papërshtatshëm, etj., dhe marrja proaktivisht e fotografive dhe ngarkimi i tyre në platformë.
GNSS
| Mënyra e pozicionimit | BDS, GPS, GLONASS, LBS |
| Bandë Pozicionimi | L1, B1 |
| Saktësia e Pozicionimit | <2,5 m CEP |
| Sensibiliteti i Gjurmimit | -162 dBm |
| Sensibiliteti i Kapjes | -147 dBm |
| Koha e Pozicionimit |
Mesatarisht, nisja e ngrohtë <1 s Mesatarisht, nisja e ftohtë < 30 s |
Komunikimi
| Standardi i komunikimit | LTE Cat1 |
| Frekuenca e komunikimit |
Versioni për Kinën: LTE-FDD: B1/B2/B3/B4/B5/B7/B8/B20/B28 LTE-TDD: B38/B40/B41 Versioni GL: LTE-FDD: B1/B3/B5/B8 LTE-TDD: B38/B39/B40/B41 |
Kamera
| Largimi i kamerës | 2560*1440P |
| Kodimi i videos | H.264/H.265 |
| Kodimi i imazhit | JPEG, 2K |
| kodimi audiovizual | G711A/AAC |
| Shkalla e Kadrove | 1–25 frame, default 25 frame |
Sistemi
| OS | Linux |
| CPU | Një bërthamë, 1,0 GHz |
| RAM | 64MB |
Funksionim
| Tensioni i funksionimit | 10–36 V DC |
| Kartela SIM | Nano SIM |
| Karta Memorie | 512GB |
| Regjistrim i zonave të verbëra | 604800 |
| Tregues LED | Fuqia (e kuqe), LTE (e blu), GPS (e verdhë) |
FIZIK
| Dimensionet | 107 × 82,5 × 39 mm |
| Pesha | 175g |
Environtmenti
| Temperatura e Funksionimit | -20 °C ~ +70 °C |
| Lagështia e Operimit | 5 %–95 % RH |


