V5 er en kostnadseffektiv dashcam utstyrt med en 4G Cat.1-modul for kommunikasjon og kan bestemme posisjoner både via GPS og BDS. Med den innebygde høyoppløselige kameraet kan V5 ta opp og laste opp klare, viktige videoer samt sende ut varsler for å informere kontoransatte, slik at kjøretøy og eiendeler beskyttes mot ytterligere skade.
Håndfri kommunikasjon med ansatte i stedet for å bruke mobiltelefonen!
En alarm sendes umiddelbart når kjøretøyet har uvanlig vibrasjon.
Kontinuerlig, sanntids-ACC-/tenningsstatus fra kjøretøyet.
Enkelt fjernutløst bildeopptak med én tast, tilgang til bilder fra kjøretøyets omgivelser og posisjonsinformasjon, gjør det enklere å søke etter bilen.
Sanntidsovervåking av kjøretøyets status når som helst og hvor som helst; ved skade på kjøretøyet kan et skjermbilde tas automatisk.
GPS-modulen gir nøyaktige sanntidslokasjonsdata for flåtefartøyer underveis samt for last.
GNSS
| Posisjoneringstilstand | GPS, BDS |
| Posisjonsbånd | L1, B1 |
| Posisjonsnøyaktighet | <2,5 m CEP |
| Sporingsfølsomhet | -160 dBm |
| Mottaksfølsomhet | -140 dBm |
| Posisjoneringstid |
Gjennomsnittlig varm oppstart ≤10 s Gjennomsnittlig kald start ≤ 60 s |
Kommunikasjon
| Kommunikasjonsstandard | LTE CAT1 |
| Kommunikasjonsfrekvens |
CN-utgave: LTE-FDD: B1 / B3 / B5 / B8 LTE-TDD: B38 / B39 / B40 / B41 Global versjon: LTE-FDD: B1 / B2 / B3 / B4 / B5 / B7 / B8 / B20 / B28 LTE-TDD: B38 / B40 / B41 |
KAMERA
| Kameroppløsning | 1920*1080P |
| Videokoding | H.264/H.265 |
| Bildekoding | JPEG, 1080p |
| lyd- og bildekoding | G711A |
| Bildehastighet | 1–30 bilder, standard 25 bilder |
System
| OS | Linux |
| CPU | Enkeltkjerne 800 MHz |
Drift
| Driftsspenning | 12–36 V likestrøm |
| SIM-kort | Micro-SIM |
| Minnekort | Opp til 1 × 256 GB (TF) |
| Opptak i blindsoner | 300 |
| LED-indikasjon | GSM (grønn), video (rød) |
FYSIKK
| Dimensjoner | 103x52x38 mm |
| Vekt | 91 g |
Miljø
| Driftstemperatur | -30 °C–+60 °C |


