V5 është një kamerë dashboard me raport cilësi-çmim të mirë, e pajisur me modulin 4G Cat.1 për komunikim dhe që mund të përcaktojë pozicionin përmes GPS dhe BDS. Me kamerën e brendshme me definicion të lartë, V5 mund të regjistrojë dhe të ngarkojë video të qarta të rëndësishme, si dhe të dërgojë alarmera për të njoftuar menaxherët e zyrës qendrore, kështu që mjete dhe pasuri do të mbrohen nga dëmtimet shtesë.
Komunikim pa dorë me punonjësin tuaj në vend të përdorimit të telefonit!
Një alarm do të dërgohet menjëherë kur mjeti ka dridhje të papërshtatshme.
Statusi i vazhdueshëm, në kohë reale i ACC/ndezjes nga mjeti.
Regjistrim i largët me një buton, qasje në fotot e ambientit të mjeteve, informacione vendndodhjeje, kërkimi i mjetit bëhet më i lehtë.
Monitorimi në kohë reale i statusit të mjetit në çdo kohë dhe në çdo vend, dëmtimet e mjeteve mund të kapen automatikisht me screenshot.
Moduli GPS ofron të dhëna të sakta në kohë reale për vendndodhjen e mjeteve të flotës në rrugë, si dhe të mallrave.
GNSS
| Mënyra e pozicionimit | GPS, BDS |
| Bandë Pozicionimi | L1, B1 |
| Saktësia e Pozicionimit | <2,5 m CEP |
| Sensibiliteti i Gjurmimit | -160dBm |
| Sensibiliteti i Kapjes | -140 dBm |
| Koha e Pozicionimit |
Mesatarja e nisjes së ngrohtë ≤ 10 s Mesatarisht, nisja e ftohtë ≤60 s |
Komunikimi
| Standardi i komunikimit | LTE Cat1 |
| Frekuenca e komunikimit |
Versioni për Kinën: LTE-FDD: B1 / B3 / B5 / B8 LTE-TDD: B38 / B39 / B40 / B41 Versioni GL: LTE-FDD: B1/ B2/ B3/ B4/ B5/ B7/ B8/ B20/ B28 LTE-TDD: B38/ B40/ B41 |
Kamera
| Largimi i kamerës | 1920*1080P |
| Kodimi i videos | H.264/H.265 |
| Kodimi i imazhit | JPEG, 1080P |
| kodimi audiovizual | G711A |
| Shkalla e Kadrove | 1–30 frame për sekondë, parazgjedhje 25 frame për sekondë |
Sistemi
| OS | Linux |
| CPU | Një bërthamë 800 MHz |
Funksionim
| Tensioni i funksionimit | 12–36 V DC |
| Kartela SIM | Micro-SIM |
| Karta Memorie | Deri në 1 × 256 GB (TF) |
| Regjistrim i zonave të verbëra | 300 |
| Tregues LED | GSM (e gjelbër), Video (e kuqe) |
FIZIK
| Dimensionet | 103 × 52 × 38 mm |
| Pesha | 91 g |
Environtmenti
| Temperatura e Funksionimit | −30 °C – +60 °C |


