V6 është një kamerë dash-cam LTE e dizajnuar specifikisht për përdorim në mjete komerciale, e aftë të regjistrojë 4 kanale të veçanta njëkohësisht dhe e sigurtuar me algoritme të vlefshme ADAS dhe DMS që ndihmojnë aktivisht shoferët të rrisin ndërgjegjësimin dhe sigurinë në rrugë. Ideale për flotat e shërbimeve të udhëtimeve me aplikacion, logjistikën, transportin publik dhe më shumë.
Algoritmi ADAS i integruar lejon pajisjen të paralajmërojë shoferët për të parandaluar incidente të rëndësishme për sigurinë.
· Shpejtim i dhunshëm
· Ngadalësim i forcuar
· Kthim i ngushtë
· Kolidhje
Mund të parandalojë aksidentet me mjete
Suport deri në 4 kamera të largëta për monitorimin e jashtmësisë, kabinës, anëve, pasqyrës së pasme ose shoferit të një mjeti, pa kushte.
Kamera e monitorimit të shoferit përdor një algoritëm AI për të zbuluar gjendjet e shoferit tuaj.
Moduli GPS ofron të dhëna të sakta në kohë reale për vendndodhjen e mjeteve të flotës në rrugë, si dhe të mallrave.
Në rast kolizioni ose sjellje të rrezikshme gjatë drejtimit, videoja do të ngarkohet në re për mbështetje provë dhe për shqyrtim më vonë.
GNSS
| Mënyra e pozicionimit | GPS, BDS |
| Bandë Pozicionimi | L1, B1 |
| Saktësia e Pozicionimit | <2,5 m CEP |
| Sensibiliteti i Gjurmimit | -165dBm |
| Sensibiliteti i Kapjes | -148dBm |
| Koha e Pozicionimit |
Mesatarja e nisjes së ngrohtë <5 s Mesatarja e nisjes së ftohtë <32 s |
Komunikimi
| Standardi i komunikimit | LTE Cat 4 / 3G WCDMA |
| Frekuenca e komunikimit |
Versioni për Kinën: LTE FDD: B1/B3/B5/B8 LTE TDD: B34/B38/B39/B40/B41 WCDMA: B1/B5/B8 GSM: 900/1800 MHz Versioni për Amerikën Latine: LTE FDD: B1/B2/B3/B4/B5/B7/B8/B28/B66 LTE TDD: B40 WCDMA: B1/B2/B4/B5/B8 GSM: 850/900/1800/1900 MHz Versioni për BE-në: LTE FDD: B1/B3/B5/B7/B8/ B20/B28 LTE TDD: B38/B40/B41 WCDMA: B1/B5/B8 GSM: 900/1800 MHz |
| Frekuenca WIFI | 2,4 GHz (802.11/b/g/n) |
Kamera
| Largimi i kamerës |
Kamera kryesore: 1920×1080P Kamera e shoferit: 1280×720P Kamera brenda kabines: 1280×720P Kamera sferike e drejtuar brenda: 1280×720P |
| Kodimi i videos | H.264/H.265 |
| Kodimi i imazhit | JPEG, 1080P / JPEG, 720P |
| kodimi audiovizual | G711A |
| Shkalla e Kadrove | 1–30 frame për sekondë, parazgjedhje 25 frame për sekondë |
Sistemi
| OS | Linux |
| CPU | Katrore bërthamash 1,5 GHz |
| RAM | 1 GB DDR4 + 8 GB eMMC |
Funksionim
| Tensioni i funksionimit | 12–36 V DC |
| Kartela SIM | Micro-SIM |
| Karta Memorie | Deri në 2 × 128 GB (TF) |
| Regjistrim i zonave të verbëra | 10000+ |
| Tregues LED | Rrjeti (blu), Video (e verdhë) |
FIZIK
| Dimensionet | 110 × 70 × 28 mm |
| Pesha |
210 g (kamera kryesore ADAS) 51 g (kamera brenda makinës) 141 g (kamera DMS) 65 g (kamera e kabinit) |
Environtmenti
| Temperatura e Funksionimit | -20℃-+105℃ |


