V8 pro MDVR integron mbikëqyrjen video të mjetit, regjistruesin e drejtimit, sistemin e avancuar të ndihmës për shoferin (ADAS), sistemin e analizës së statusit të shoferit (DSM) dhe monitorimin e pikave të verbëta (BSD). Ai ka një çip të përpunimit me performancë të lartë AI brenda vetes dhe përdor teknologjinë e kodimit video H.265 për të realizuar regjistrimin, ruajtjen dhe riprodhimin e videove analoge me definicion të lartë.
Kombinuar me teknologjinë e transmetimit të paqëndrueshëm 3G/4G dhe teknologjinë e pozicionimit, ai mund të realizojë regjistrimin video, ngarkimin në kohë reale të informacionit të regjistrimit të drejtimit të mjetit, analizën e sjelljes së drejtimit dhe ngarkimin e provave të alarmeve. Përmes qendrës së kontrollit, mjeti mund të monitorohet, analizohet dhe procesohet në kohë reale nga largësi, gjë që është e përshtatshme për mbikëqyrjen video të flotave nga largësi dhe menaxhimin inteligjent të dërgimeve.
Siguron të dhëna të sakta në kohë reale për vendndodhjen e mjeteve të flotës dhe të mallrave gjatë lëvizjes.
Veturat mund të monitorohen në kohë reale përmes platformës së pozicionimit menjëherë.
Bisedoni larg nga shoferi përmes altoparlantit të integruar të pajisjes.
Kamerat e monitorimit të shoferit përdorin algoritme AI për të zbuluar sjellje të papërshtatshme të shoferit.
Algoritmi i integruar BSD lejon që pajisja të gjenerojë një paralajmërim inteligjent në zonën e verbër anësore, duke paralajmëruar shoferin në kohë për të parandaluar aksidentet që rrezikojnë jetën dhe sigurinë e pasurisë.
Algoritmet e integruara ADAS lejojnë pajisjen të paralajmërojë shoferin në mënyrë të përkohshme kur ka rrezik të ndodhë një kolizion, duke parandaluar kështu aksidentet që rrezikojnë jetën dhe pronën.
GNSS
| Mënyra e pozicionimit | GPS, BD, GLONASS |
| Bandë Pozicionimi | L1, B1 |
| Saktësia e Pozicionimit | <2,5 m CEP |
| Sensibiliteti i Gjurmimit | -162 dBm |
| Sensibiliteti i Kapjes | -148dBm |
| Koha e Pozicionimit |
Mesatarja e nisjes së ftohtë <32 s |
Komunikimi
| Standardi i komunikimit | LTE Cat4 |
| Frekuenca e komunikimit |
Versioni për BE-në: LTE-FDD B1/B3/B5/B7/B8/B20/B28 LTE-TDD B38/B40/B41 WCDMA B1/B5/B8 GSM B3/B8 Versioni për Amerikën Latine: LTE-FDD B1/B2/B3/B4/B5/B7/B8/B28/B66 LTE-TDD B40 WCDMA B1/B2/B4/B5/B8 GSM B2/B3/B5/B8 Versioni për Kinën: LTE-FDD B1/B3/B5/B8 LTE-TDD B34/B38/B39/B40/B41 WCDMA B1/B5/B8 |
| Frekuenca WIFI | 2,4 GHz (802.11/b/g/n) |
Kamera
| Largimi i kamerës |
4 kanale, 1080P AHD/TVI/CVI/CVBS Deri në 8 kanale |
| Kodimi i videos | VGA+CVBS |
| Kodimi i imazhit | H.264, H.265 |
| kodimi audiovizual | G711A, G711, G.726, MG.726, ADPCM, IMA |
| Shkalla e Kadrove | 1080P/720P/960H/D1/CIF |
Sistemi
| OS | Linux |
| CPU | ARM Cortex A53 me dy bërthama |
| RAM | 1 GB DDR4 + 256 MB NAND FLASH |
Funksionim
| Tensioni i funksionimit | 8 V–36 V DC |
| Kartela SIM | SIM standarde |
| Karta Memorie | 512 GB + 2 TB (opsionale) |
| Tregues LED | Fuqi (e kuqe), Punë (e gjelbër) |
FIZIK
| Dimensionet | 187x154,9x55,55 mm |
| Pesha |
1170 g |
Environtmenti
| Temperatura e Funksionimit | -20 °C ~ +70 °C |
| Lagështia e Operimit | 30 % ~ 80 % RH |

Kamionë logjistikë

Udha e Shkollës

Autobusë të mëdhenj