V8 pro MDVR integrează supravegherea video a vehiculului, înregistrarea condusului, sistemul avansat de asistență pentru șofer (ADAS), sistemul de analiză a stării șoferului (DSM) și sistemul de monitorizare a punctelor orbitale (BSD). Este echipat cu un cip integrat de procesare AI de înaltă performanță și utilizează tehnologia de codificare video H.265 pentru a realiza înregistrarea, stocarea și redarea video în definiție înaltă analogică.
În combinație cu tehnologia de transmisie fără fir 3G/4G și tehnologia de localizare, permite înregistrarea video, încărcarea în timp real a informațiilor privind înregistrarea condusului vehiculului, analiza comportamentului de condus și încărcarea dovezilor legate de alarme. Prin intermediul centrului de control, vehiculul poate fi monitorizat, analizat și procesat la distanță în timp real, fiind potrivit pentru supravegherea video la distanță a flotelor și pentru gestionarea inteligentă a programărilor.
Furnizează date precise de localizare în timp real pentru vehiculele din flotă și pentru mărfurile aflate în tranzit.
Vehiculele pot fi monitorizate în timp real prin intermediul platformei imediate de localizare.
Conversați la distanță cu șoferul prin intermediul difuzorului integrat al dispozitivului.
Camerele de monitorizare a șoferului folosesc algoritmi de inteligență artificială pentru a detecta comportamente anormale ale șoferului.
Algoritmul integrat BSD permite șoferului să primească o avertizare inteligentă privind zona orb laterală, alertându-l la timp pentru a preveni accidentele care pun în pericol viața și siguranța proprietății.
Algoritmii încorporați ADAS permit dispozitivului să avertizeze șoferul în timp util atunci când este iminentă o coliziune, prevenind astfel accidentele care pun în pericol viața și bunurile.
GNSS
| Mod de poziționare | GPS, BD, GLONASS |
| Bandă de poziționare | L1, B1 |
| Precizie de poziționare | < 2,5 m CEP |
| Sensibilitate la urmărire | -162 dBm |
| Capturarea sensibilității | -148 dBm. |
| Timpul de poziționare |
Pornirea rece medie <32 s |
Comunicare
| Standardul de comunicare | LTE Cat4 |
| Frecvență de comunicație |
Versiunea UE: LTE-FDD B1/B3/B5/B7/B8/B20/B28 LTE-TDD B38/B40/B41 WCDMA B1/B5/B8 GSM B3/B8 Versiunea LA: LTE-FDD B1/B2/B3/B4/B5/B7/B8/B28/B66 LTE-TDD B40 WCDMA B1/B2/B4/B5/B8 GSM B2/B3/B5/B8 Versiunea pentru China: LTE-FDD B1/B3/B5/B8 LTE-TDD B34/B38/B39/B40/B41 WCDMA B1/B5/B8 |
| Frecvență WIFI | 2,4 GHz (802.11/b/g/n) |
CAMERĂ
| Rezoluția camerei |
4 canale 1080p AHD/TVI/CVI/CVBS Până la 8 canale |
| Codare video | VGA + CVBS |
| Codificare imagine | H.264, H.265 |
| codificare audio-video | G711A, G711, G.726, MG.726, ADPCM, IMA |
| Rata de cadre | 1080P/720P/960H/D1/CIF |
Sistem
| SO | Linux |
| CPU | ARM Cortex A53, două nuclee |
| RAM | 1 GB DDR4 + 256 MB NAND FLASH |
Funcționare
| Tensiune de operare | 8 V–36 V CC |
| CARD SIM | SIM standard |
| Cartă de Memorie | 512 GB + 2 TB (opțional) |
| Indicație LED | Alimentare (roșu), Funcționare (verde) |
FIZIC
| Dimensiuni | 187 × 154,9 × 55,55 mm |
| Greutate |
1170 g |
Mediu
| Temperatură de funcționare | −20 °C ~ +70 °C |
| Umiditate operativă | 30 % ~ 80 % RH |

Camioane de logistică

Autobuze școlare

Autobuze mari