Camera video auto inteligentă V7 Pro cu două camere și conectivitate 4G, cu rezoluție ultraînaltă, are un design integrat cu o cameră orientată în față, de 1080P, care permite rotație flexibilă pentru a asigura înregistrarea clară a imaginilor din fața vehiculului. În același timp, o cameră secundară integrată, de 1080P, cu funcție de vizualizare nocturnă, capturează imagini în altă rezoluție înaltă din interiorul vehiculului, asigurând siguranța în conducere.
Include, de asemenea, un modul de poziționare și rețea cu sensibilitate ridicată, care permite încărcarea în timp real a videoclipurilor și a datelor de localizare a traseului prin rețeaua 4G, precum și analiza comportamentului de condus și încărcarea informațiilor privind alarmele. Este potrivită pentru monitorizarea video la distanță și pentru gestionarea inteligentă a programărilor flotei de vehicule.
Furnizează date precise de localizare în timp real pentru vehiculele din flotă și pentru mărfurile aflate în tranzit.
Vehiculele pot fi monitorizate în timp real prin intermediul platformei imediate de localizare.
Conversați la distanță cu șoferul prin intermediul difuzorului integrat al dispozitivului.
În cazul unei coliziuni sau al unui comportament de condus periculos, senzorul de coliziune va alerta personalul autorizat și va transmite rapid datele imagine către platforma cloud.
Actualizare rapidă și ușoară a firmware-ului la distanță.
Aceasta permite șoferului să solicite ajutor în situații de urgență.
GNSS
| Mod de poziționare | GPS, BD, GLONASS |
| Bandă de poziționare | L1, B1 |
| Precizie de poziționare | < 2,5 m CEP |
| Sensibilitate la urmărire | -162 dBm |
| Capturarea sensibilității | -148 dBm. |
| Timpul de poziționare |
Pornirea rece medie <32 s |
Comunicare
| Standardul de comunicare | LTE CAT1 |
| Frecvență de comunicație |
Versiunea UE: LTE-FDD B1/B3/B5/B7/B8/B20/B28 Versiunea LA: LTE-FDD B2/B3/B4/B5/B7/B8/B28/B66 Versiunea pentru China: LTE-FDD B1/B3/B5/B8 LTE-TDD B34/B38/B39/B40/B41 |
| Frecvență WIFI | 2,4 GHz (802.11/b/g/n) |
CAMERĂ
| Rezoluția camerei |
Camera principală: 1920 × 1080P Camera secundară: 1920 × 1080p |
| Codare video | H.264\/H.265 |
| Codificare imagine | JPEG, 1080p |
| codificare audio-video | G711A, G711U, G726 |
| Rata de cadre | 15 cadre |
Sistem
| SO | Linux |
| CPU | Procesor quad-core de 1,2 GHz |
| RAM | 256 MB DDR3 |
Funcționare
| Tensiune de operare | 9 V ~ 32 V CC |
| CARD SIM | Micro-SIM |
| Cartă de Memorie | 512GB |
| Indicație LED | Alimentare (roșu), Funcționare (verde) |
FIZIC
| Dimensiuni | 148,5 × 80 × 38 mm |
| Greutate |
192 g |
Mediu
| Temperatură de funcționare | −20 °C ~ +70 °C |
| Umiditate operativă | 30 % ~ 80 % RH |
Vehicul ușor
Concesionar auto
Concesionar auto
Autoturisme