Kamera inteligjente dash cam V7 Pro me dy kamera dhe teknologji 4G, me përcjellje ultra-lartë, ka një dizajn të integruar me një kamerë 1080P përpara që suporton rrotullim të lirë për të siguruar regjistrim të qartë të imazheve para makinës. Në të njëjtën kohë, një kamerë sekondare e brendshme 1080P me aftësi pamje natëshe regjistron imazhe me definicion të lartë nga brenda makinës, duke siguruar sigurinë gjatë drejtimit.
Ajo përfshin gjithashtu një modul pozicionimi dhe rrjeti me sensitivitet të lartë, i cili lejon ngarkimin në kohë reale të videove dhe të dhënave të pozicionit gjatë drejtimit përmes rrjetit 4G, dhe mund të kryejë analizë të sjelljes së drejtimit si dhe të ngarkojë informacione alarmi. Është e përshtatshme për monitorim video të largët dhe menaxhim inteligjent të dërgimeve të flotave të makinave.
Siguron të dhëna të sakta në kohë reale për vendndodhjen e mjeteve të flotës dhe të mallrave gjatë lëvizjes.
Veturat mund të monitorohen në kohë reale përmes platformës së pozicionimit menjëherë.
Bisedoni larg nga shoferi përmes altoparlantit të integruar të pajisjes.
Në rast kolizioni ose sjellje të rrezikshme gjatë drejtimit, sensori i kolizionit do të njoftojë personelin e autorizuar dhe do të transmetojë shpejt të dhënat e imazhit në platformën e rejtë.
Përditësimi i firmware-s nga larg, shpejt dhe lehtë.
Kjo lejon shoferin të thërrijë ndihmë në raste emergjence.
GNSS
| Mënyra e pozicionimit | GPS, BD, GLONASS |
| Bandë Pozicionimi | L1, B1 |
| Saktësia e Pozicionimit | <2,5 m CEP |
| Sensibiliteti i Gjurmimit | -162 dBm |
| Sensibiliteti i Kapjes | -148dBm |
| Koha e Pozicionimit |
Mesatarja e nisjes së ftohtë <32 s |
Komunikimi
| Standardi i komunikimit | LTE Cat1 |
| Frekuenca e komunikimit |
Versioni për BE-në: LTE-FDD B1/B3/B5/B7/B8/B20/B28 Versioni për Amerikën Latine: LTE-FDD B2/B3/B4/B5/B7/B8/B28/B66 Versioni për Kinën: LTE-FDD B1/B3/B5/B8 LTE-TDD B34/B38/B39/B40/B41 |
| Frekuenca WIFI | 2,4 GHz (802.11/b/g/n) |
Kamera
| Largimi i kamerës |
Kamera kryesore: 1920×1080P Kamera sekondare: 1920×1080P |
| Kodimi i videos | H.264/H.265 |
| Kodimi i imazhit | JPEG, 1080P |
| kodimi audiovizual | G711A, G711U, G726 |
| Shkalla e Kadrove | 15 frame |
Sistemi
| OS | Linux |
| CPU | Katrore-korë 1,2 GHz |
| RAM | 256 MB DDR3 |
Funksionim
| Tensioni i funksionimit | 9 V ~ 32 V DC |
| Kartela SIM | Micro-SIM |
| Karta Memorie | 512GB |
| Tregues LED | Fuqi (e kuqe), Punë (e gjelbër) |
FIZIK
| Dimensionet | 148,5 × 80 × 38 mm |
| Pesha |
192g |
Environtmenti
| Temperatura e Funksionimit | -20 °C ~ +70 °C |
| Lagështia e Operimit | 30 % ~ 80 % RH |
Mjet i lehtë
Shitje Automjesh
Shitje Automjesh
Automjete private