V8 pro MDVR avtomobil video kuzatuv tizimini, haydovchi yozib olish qurilmasini, ADAS ilg'or haydovchi yordam berish tizimini, DSM haydovchi holati tahlili tizimini va BSD ko'rinish maydoni chegarasidagi hududlarni kuzatishni birlashtiradi. U ichki o'rnatilgan AI yuqori samarali qayta ishlash chipiga ega bo'lib, analog yuqori aniqlikdagi video yozib olish, saqlash va qayta tiklashni amalga oshirish uchun H.265 video kodlayish texnologiyasidan foydalanadi.
3G/4G simsiz uzatish texnologiyasi va joylashuv aniqlash texnologiyasi bilan birlashtirilganda, u video yozib olish, avtomobil haydovchi yozib olish ma'lumotlarini real vaqtda yuklash, haydovchi xulq-atvorini tahlil qilish va ogohlantirishga oid dalillarni yuklash imkonini beradi. Boshqaruv markazidan avtomobillarga real vaqtda uzoqdan kuzatish, tahlil qilish va qayta ishlash amalga oshirilishi mumkin; bu flot uchun uzoqdan video kuzatish va aqlli taqsimlash boshqaruvi uchun mos keladi.
Flot avtomobillari va yuklarning harakatda bo'lganda aniq real vaqtdagi joylashuv ma'lumotlarini taqdim etadi.
Avtomobillar darhol joylashuv platformasi orqali real vaqtda nazorat qilinishi mumkin.
Qurilmaning o'rnatilgan loudspeakeri orqali haydovchi bilan uzoqdan suhbatlashish.
Haydovchini nazorat qilish kameralari sun'iy intellekt algoritmlaridan foydalanib, haydovchining nozik xulq-atvorini aniqlaydi.
O'rnatilgan BSD algoritmi haydovchiga tomonlarda ko'rinmas maydonda aqlli ogohlantirish berish imkonini beradi va haydovchini hayot va mulk xavfsizligini xavf ostiga qo'yadigan avtohalokatlarni oldini olish uchun vaqtida ogohlantiradi.
O'rnatilgan ADAS algoritmlari qurilmani to'qnashuv yaqinlashganda haydovchiga vaqtida ogohlantirish berishga imkon beradi, shu tufayli hayot va mulk xavfsizligini xavf ostiga qo'yadigan avtohalokatlarni oldini oladi.
GNSS
| Qayd etish reji | GPS, BD, GLONASS |
| Joylashuv diapazoni | L1, B1 |
| Локация точность | <2,5 m CEP |
| Kuzatish sezgirlik darajasi | -162 dBm |
| Qabul qilish sezgirlik darajasi | -148 dBm |
| Joylashuv aniqlash vaqti |
Oʻrtacha sovuq ishga tushirish <32 s |
Aloqa
| Kommunikatsiya standarti | LTE Cat4 |
| Aloqa chastotasi |
Yevropa versiyasi: LTE-FDD B1/B3/B5/B7/B8/B20/B28 LTE-TDD B38/B40/B41 WCDMA B1/B5/B8 GSM B3/B8 LA-versiyasi: LTE-FDD B1/B2/B3/B4/B5/B7/B8/B28/B66 LTE-TDD B40 WCDMA B1/B2/B4/B5/B8 GSM B2/B3/B5/B8 Xitoy versiyasi: LTE-FDD B1/B3/B5/B8 LTE-TDD B34/B38/B39/B40/B41 WCDMA B1/B5/B8 |
| WIFI chastotasi | 2,4 GHz (802.11/b/g/n) |
Kamera
| Kamera qatorligi |
4 kanalli 1080P AHD/TVI/CVI/CVBS Maksimal 8 kanal |
| Video kodlash | VGA+CVBS |
| Rasm kodlashi | H.264, H.265 |
| audiovizual kodlash | G711A, G711, G.726, MG.726, ADPCM, IMA |
| Ramka tezligi | 1080P/720P/960H/D1/CIF |
Tizim
| OS | Linux |
| CPU | ARM Cortex A53 ikkita yadrosi |
| RAM | 1 GB DDR4 + 256 MB NAND FLASH |
Ishlash
| Ishlanish kuchlanmasi | 8 V–36 V doimiy tok |
| SIM-karta | Standart SIM |
| Xotira kartasi | 512 GB + 2 TB (ixtiyoriy) |
| LED ko'rsatkichi | Quvvat (qizil), Ishlayapti (yashil) |
FIZIKA
| O'lchovlar | 187×154,9×55,55 mm |
| Vazn |
1170 g |
Atrof-muhit
| Ishlash temperaturasida | -20℃ dan +70℃ gacha |
| Ishlash namoyoni | 30%–80% RH |

Logistika yuk avtomobillari

Maktab avtobuslari

Katta avtobuslar