V8 PRO MDVR integrerer bilens videosurveillans, kjøredatamaskin, ADAS-avansert førerassistanse-system, DSM-førerstatusanalyse-system og BSD-blindsonemonitorering. Den har en innebygd AI-høyytelsesprosessor og bruker H.265-video-kodek-teknologi for å realisere analog høyoppløselig videoopptak, lagring og avspilling.
I kombinasjon med 3G/4G-trådløs overføringsteknologi og posisjoneringsteknologi kan den realisere videoopptak, sanntidsopplasting av informasjon om bilens kjøredata, analyse av kjøreforhold og opplasting av alarminformasjon som bevis. Gjennom kontrollsenteret kan bilen fjernovervåkes, analyseres og behandles i sanntid, noe som er egnet for fjernvideosurveillans av flåter og intelligent dispatch-styring.
Gir nøyaktige sanntidsposisjonsdata for flåtekjøretøyer og last underveis.
Kjøretøyer kan overvåkes i sanntid gjennom det umiddelbare posisjoneringssystemet.
Snakk på avstand med sjåføren via enhetens innebygde høyttaler.
Kameraer for sjåførovervåking bruker AI-algoritmer til å oppdage unormale sjåføroppføringer.
Den innebygde BSD-algoritmen gir sjåføren en intelligent advarsel om side-dødblesken og varsler sjåføren i tide for å forhindre ulykker som utgjør en trussel mot liv og eiendom.
Innebygde ADAS-algoritmer gjør at enheten kan advare føreren i god tid når en kollisjon er nært forestående, og dermed forhindre ulykker som utgjør en trussel mot liv og eiendom.
GNSS
| Posisjoneringstilstand | GPS, BD, GLONASS |
| Posisjonsbånd | L1, B1 |
| Posisjonsnøyaktighet | <2,5 m CEP |
| Sporingsfølsomhet | -162 dBm |
| Mottaksfølsomhet | -148 dBm |
| Posisjoneringstid |
Gjennomsnittlig kald start <32 s |
Kommunikasjon
| Kommunikasjonsstandard | LTE Cat4 |
| Kommunikasjonsfrekvens |
EU-utgave: LTE-FDD B1/B3/B5/B7/B8/B20/B28 LTE-TDD B38/B40/B41 WCDMA B1/B5/B8 GSM B3/B8 LA-utgave: LTE-FDD B1/B2/B3/B4/B5/B7/B8/B28/B66 LTE-TDD B40 WCDMA B1/B2/B4/B5/B8 GSM B2/B3/B5/B8 CN-utgave: LTE-FDD B1/B3/B5/B8 LTE-TDD B34/B38/B39/B40/B41 WCDMA B1/B5/B8 |
| WIFI Frekvens | 2,4 GHz (802.11/b/g/n) |
KAMERA
| Kameroppløsning |
4 kanaler, 1080p AHD/TVI/CVI/CVBS Opptil 8 kanaler |
| Videokoding | VGA+CVBS |
| Bildekoding | H.264, H.265 |
| lyd- og bildekoding | G711A, G711, G.726, MG.726, ADPCM, IMA |
| Bildehastighet | 1080P/720P/960H/D1/CIF |
System
| OS | Linux |
| CPU | ARM Cortex A53, to kjerner |
| RAM | 1 GB DDR4 + 256 MB NAND FLASH |
Drift
| Driftsspenning | 8 V–36 V DC |
| SIM-kort | Standard-SIM |
| Minnekort | 512 GB + 2 TB (valgfritt) |
| LED-indikasjon | Strøm (rød), drift (grønn) |
FYSIKK
| Dimensjoner | 187 × 154,9 × 55,55 mm |
| Vekt |
1170 g |
Miljø
| Driftstemperatur | −20 °C til +70 °C |
| Driftsfuktighet | 30–80 % RF |

Logistikkbiler

Skolebuss

Store busser