V6 er en LTE-dashcam som er utformet spesielt for bruk i kommersielle kjøretøy, kan registrere 4 separate kanaler samtidig og gir verdifulle ADAS- og DMS-algoritmer som aktivt hjelper førere med å øke oppmerksomheten og sikkerheten på veien. Ideell for ride-hailing-flåter, logistikk, kollektivtrafikk og mer.
Den innebygde ADAS-algoritmen gjør at enheten kan advare føreren for å unngå sikkerhetskritiske hendelser.
·Kraftig akselerasjon
·Hard bremsing
·Skarpe svinger
·Kollisjon
Kan muligens forebygge bilulykker
Støtter opptil 4 eksterne kameraer for overvåkning av omgivelsene, kabinen, sidene, bakenden eller føreren til et kjøretøy, uavhengig av situasjon.
Kameraet for førerovervåking bruker en AI-algoritme til å oppdage førerens tilstand.
GPS-modulen gir nøyaktige sanntidslokasjonsdata for flåtefartøyer underveis samt for last.
Ved kollisjon eller uansvarlig kjøreforhold lastes videoen automatisk opp til skyen for bevisstøtte og senere gjennomgang.
GNSS
| Posisjoneringstilstand | GPS, BDS |
| Posisjonsbånd | L1, B1 |
| Posisjonsnøyaktighet | <2,5 m CEP |
| Sporingsfølsomhet | -165 dBm |
| Mottaksfølsomhet | -148 dBm |
| Posisjoneringstid |
Gjennomsnittlig varm start <5 s Gjennomsnittlig kald start <32 s |
Kommunikasjon
| Kommunikasjonsstandard | LTE Cat 4 / 3G WCDMA |
| Kommunikasjonsfrekvens |
CN-utgave: LTE FDD: B1/B3/B5/B8 LTE TDD: B34/B38/B39/B40/B41 WCDMA: B1/B5/B8 GSM: 900/1800 MHz LA-utgave: LTE FDD: B1/B2/B3/B4/B5/B7/B8/B28/B66 LTE TDD: B40 WCDMA: B1/B2/B4/B5/B8 GSM: 850/900/1800/1900 MHz EU-utgave: LTE FDD: B1/B3/B5/B7/B8/ B20/B28 LTE TDD: B38/B40/B41 WCDMA: B1/B5/B8 GSM: 900/1800 MHz |
| WIFI Frekvens | 2,4 GHz (802.11/b/g/n) |
KAMERA
| Kameroppløsning |
Hovedkamera: 1920×1080p Førerkamera: 1280×720p Kabin-kamera: 1280×720p Innvendig domekamera: 1280×720p |
| Videokoding | H.264/H.265 |
| Bildekoding | JPEG, 1080p / JPEG, 720p |
| lyd- og bildekoding | G711A |
| Bildehastighet | 1–30 bilder, standard 25 bilder |
System
| OS | Linux |
| CPU | Kvadrokjerne 1,5 GHz |
| RAM | 1 GB DDR4 + 8 GB eMMC |
Drift
| Driftsspenning | 12–36 V likestrøm |
| SIM-kort | Micro-SIM |
| Minnekort | Opp til 2 × 128 GB (TF) |
| Opptak i blindsoner | 10000+ |
| LED-indikasjon | Nettverk (blå), video (gul) |
FYSIKK
| Dimensjoner | 110×70×28 mm |
| Vekt |
210 g (ADAS-hovedkamera) 51 g (innekamera) 141 g (DMS-kamera) 65 g (kabin-kamera) |
Miljø
| Driftstemperatur | -20℃-+105℃ |


