V6 este o cameră video pentru tabloul de bord cu tehnologie LTE, concepută în special pentru utilizare în vehicule comerciale, capabilă să înregistreze simultan 4 canale separate și care oferă algoritmi valoroși ADAS și DMS care ajută activ șoferii să își crească gradul de conștientizare și siguranța pe drum. Ideal pentru flotele de taxiuri prin aplicații, logistica, transportul public și multe altele.
Algoritmul ADAS integrat permite dispozitivului să avertizeze șoferii pentru a preveni incidentele care pun în pericol siguranța.
· Accelerare bruscă
· Frânare bruscă
· Virare bruscă
· Coliziune
Poate preveni accidentele rutiere
Suportă până la 4 camere remote pentru monitorizarea exteriorului, cabinelor, lateralelor, partea din spate sau a șoferului unui vehicul, indiferent de poziție.
Camera de monitorizare a șoferului folosește un algoritm de inteligență artificială pentru a detecta starea șoferului dumneavoastră.
Modulul GPS oferă date precise în timp real privind localizarea vehiculelor din flotă aflate în tranzit, precum și a mărfurilor.
În cazul unei coliziuni sau al unui comportament de condus riscant, videoclipul va fi încărcat în cloud pentru susținerea probatorie și pentru revizuire ulterioară.
GNSS
| Mod de poziționare | GPS, BDS |
| Bandă de poziționare | L1, B1 |
| Precizie de poziționare | < 2,5 m CEP |
| Sensibilitate la urmărire | -165dBm |
| Capturarea sensibilității | -148 dBm. |
| Timpul de poziționare |
Pornirea caldă medie <5 s Pornirea rece medie <32 s |
Comunicare
| Standardul de comunicare | LTE Cat 4 / 3G WCDMA |
| Frecvență de comunicație |
Versiunea pentru China: LTE FDD: B1/B3/B5/B8 LTE TDD: B34/B38/B39/B40/B41 WCDMA: B1/B5/B8 GSM: 900/1800 MHz Versiunea LA: LTE FDD: B1/B2/B3/B4/B5/B7/B8/B28/B66 LTE TDD: B40 WCDMA: B1/B2/B4/B5/B8 GSM: 850/900/1800/1900 MHz Versiunea UE: LTE FDD: B1/B3/B5/B7/B8/ B20/B28 LTE TDD: B38/B40/B41 WCDMA: B1/B5/B8 GSM: 900/1800 MHz |
| Frecvență WIFI | 2,4 GHz (802.11/b/g/n) |
CAMERĂ
| Rezoluția camerei |
Camera principală: 1920 × 1080P Camera șoferului: 1280 × 720P Camera din cabină: 1280 × 720P Camera cu cupolă orientată spre interior: 1280 × 720P |
| Codare video | H.264\/H.265 |
| Codificare imagine | JPEG, 1080P / JPEG, 720P |
| codificare audio-video | G711A |
| Rata de cadre | 1–30 cadre pe secundă, implicit 25 cadre pe secundă |
Sistem
| SO | Linux |
| CPU | Procesor quad-core 1,5 GHz |
| RAM | 1 GB DDR4 + 8 GB eMMC |
Funcționare
| Tensiune de operare | 12–36 V CC |
| CARD SIM | Micro-SIM |
| Cartă de Memorie | Până la 2 × 128 GB (TF) |
| Înregistrare în zonele de orbire | 10000+ |
| Indicație LED | Rețea (albastru), Video (galben) |
FIZIC
| Dimensiuni | 110 × 70 × 28 mm |
| Greutate |
210 g (camera principală ADAS) 51 g (camera pentru interiorul autovehiculului) 141 g (camera DMS) 65 g (camera pentru cabină) |
Mediu
| Temperatură de funcționare | -20℃-+105℃ |


