V5 este o cameră video de bord economică echipată cu un modul 4G Cat.1 pentru comunicație și poate determina poziția atât prin GPS, cât și prin BDS. Cu camera integrată în altă rezoluție, V5 poate înregistra și încărca videoclipuri importante clare și poate trimite alerte pentru a notifica managerii din centrul de operare, astfel încât vehiculele și activele să fie protejate împotriva deteriorărilor ulterioare.
Comunicație fără mâini cu angajații dumneavoastră, în loc să folosiți telefonul!
O alarmă este trimisă imediat atunci când vehiculul prezintă vibrații anormale.
Stare constantă și în timp real a contactului/igniției vehiculului.
Captură la distanță cu o singură apăsare pe tastă, acces la fotografii ale mediului din jurul vehiculului, informații de localizare, căutarea mașinii devine mai ușoară.
Monitorizare în timp real a stării vehiculului în orice moment și oriunde, iar în caz de deteriorare a vehiculului se poate face automat o captură de ecran.
Modulul GPS oferă date precise în timp real privind localizarea vehiculelor din flotă aflate în tranzit, precum și a mărfurilor.
GNSS
| Mod de poziționare | GPS, BDS |
| Bandă de poziționare | L1, B1 |
| Precizie de poziționare | < 2,5 m CEP |
| Sensibilitate la urmărire | -160dBm |
| Capturarea sensibilității | -140 dBm |
| Timpul de poziționare |
Medie. pornire rapidă ≤10 s Medie pornire rece ≤60 s |
Comunicare
| Standardul de comunicare | LTE CAT1 |
| Frecvență de comunicație |
Versiunea pentru China: LTE-FDD: B1 / B3 / B5 / B8 LTE-TDD: B38 / B39 / B40 / B41 Versiune GL: LTE-FDD: B1 / B2 / B3 / B4 / B5 / B7 / B8 / B20 / B28 LTE-TDD: B38 / B40 / B41 |
CAMERĂ
| Rezoluția camerei | 1920*1080p |
| Codare video | H.264\/H.265 |
| Codificare imagine | JPEG, 1080p |
| codificare audio-video | G711A |
| Rata de cadre | 1–30 cadre pe secundă, implicit 25 cadre pe secundă |
Sistem
| SO | Linux |
| CPU | Nucleu simplu 800 MHz |
Funcționare
| Tensiune de operare | 12–36 V CC |
| CARD SIM | Micro-SIM |
| Cartă de Memorie | Până la 1 × 256 GB (TF) |
| Înregistrare în zonele de orbire | 300 |
| Indicație LED | GSM (verde), Video (roșu) |
FIZIC
| Dimensiuni | 103x52x38 mm |
| Greutate | 91g |
Mediu
| Temperatură de funcționare | -30 °C – +60 °C |


